3m_telekom_co_hp

3M Telekomunikačné riešenia


Spoločnosť 3M je jedným z najúspešnejších a najdlhšie pôsobiacich hráčov na svetovom telekomunikačnom trhu. Našou víziou je prinášať inovatívne a spoľahlivé riešenia pre siete novej generácie (Next Generation Network). Ponúkame najucelenejšie a najrozsiahlejšie portfólio pasívnych prvkov pre výstavbu telekomunikačných sietí pre štátnu správu, armádu, železnice a energetiku, pre prístupové siete káblových a mobilných operátorov či telefónne ústredne. Súčasťou našej ponuky sú produkty pre štrukturovnú kabeláž, riešenia pre lokalizáciu a značenie inžinierskych sietí a mnoho iného.

Optické prístupové siete / FTTx

Kúpiť komponenty pre optiku 

optika_fttxPasívne prvky 3M sú ideálne na jednoduché a rýchle prepojenie optických sietí. 3M Vám dokáže pomôcť vďaka dlhodobým zkúsenostiam s fyzickou vrstvou, vyvážením existujúcej infraštruktúry alebo s implementáciou novej siete.

Konektory, spojky, adaptéry

Vyberte si zo širokej škály konektorov a adaptérov s ferulou, mechanických spojok, káblových zostáv a príslušenstva vytvoreného pre spájanie optických sietí.

Úložné a závesné zemné spojky a terminály

Tieto produkty 3M vychádzajú z veľa rokov skúšanej technológie tesnenia ochrany optických spojov a káblov. Sú flexibilné odolné a jednoduché na inštaláciu, údržbu a rozširovanie.

Distribučné rozvádzače a skrine

3M platforma riešenia pre ústredne prináša spoľahlivosť a jednoduchosť pre riešenia s vysokou hustotou. Od patentovaného riešenia optických rozvádzačov a managementu vhodných do rackov, až po široké polia zostáv optických káblov.

Prechodové krabice

sa používajú v FTTH aplikáciach pre prechody káblov z prístupovej siete do budov. Bežne sa inštalujú na fasády rodinných domov alebo do podzemí bytových domov.

Zásuvky

Ukončite vlákno vašej FTTH siete v nástennej zásuvke 3M.

Viac informácií

Metalické prístupové siete

metalikaJednoduché, odolné a efektívne. Produkty 3M pre metalické prístupové siete predstavujú cenovo dostupné riešenie pre dnešné nároky na vysokú kapacitu a prenosovú rýchlosť.

 

Konektory a spoky

3M vytvorila priemyselný IDC konektor pod označením 3M Scotchlok UR. V tejto dobe s rastúcimi požiadavkami po vysokorýchlostných sietiach je kompletná ponuka 3M konektorov, spojok a modulov dôležitejšia ako kedykoľvek predtým.

Úložné zemné spojky a terminály

Úplna integrita káblových spojov je kritický faktor pri dodávkach vysokorýchlostných dátových služieb. 3M produkty vychádzajú z mnohými rokmi preverenej technológie tesnenia a ochrany metalických spojov a káblov, sú flexibilné, odolné a jednoduché na inštaláciu, udržovanie a rozširovanie.

Spájanie a uzemňovanie

Zemniace tyče, remienky a dráty pre odvedenie napätia naprieč celou kabelážou.

Viac informácií

Riešenia pre ústredne

ustredneŠiroká a úplna ponuka distribučných rozvádzačov MDF, DDF a integrovaných POTS spliterov. Dodávame jednu z najkompaktnejších platform nezávislých štandartných blokov na trhu.

 

xDSL bloky

Inovatívny dizajn 3M blokov sa vyznčuje excelentnými vlastnosťami, ktoré umožňujú rýchlu inštaláciu a vysokú kapacitu a ktoré zodpovedajú požiadavkám súčasnej masovej výstavby xDSL liniek.

Vysokokapacitné prepoje

Produktová ponuka zahŕňa celú škálu prepojovacích blokob, káblových skríň a rozvodov. Táto kategória bola veľmi dobre prijatá trhom vďaka svojmu jednoduchému ukončeniu, prenosovým vlastnostiam a nákladovou efektivitou.

Ukončovacie moduly a systémy

3M moduly a systémy pre ukončovanie vykazujú skvelé prepojovacia schopnosti pri rôznych typoch inštalácií.

Viac informácií

Štrukturovaná kabeláž

strukturovanaČi už sa jedná o LAN alebo dátové centrum, metaliku alebo optiku, ukončenia v poli či priemyselne, prepojenia alebo protipožiarna ochrana, línia 3M Enterpise Network dokáže maximalizovať vašu podnikovú infraštruktúru. 3M štrukturovaná kabeláž ponúka vysoký výkon, nákladovú efektivitu a riešenia prispôsobené požiadavkam zákazníkov. Sú jednoducho inštalovateľné a využiteľné.

Kabeláž 3M™ Volition™ kategórie 6A

Najnovším prírastkom rady Volition™ je riešenie špeciálne určené na optimalizáciu 10Gb Ethernetových prepojov na krútených pároch (10GBASE-T), ktoré zodpovedá štandardom ISO/IEC 11801a TIA/EIA 568C v triede EA a kategórii 6A pre konfigurácie kanálov a permanentných liniek.

Viac informácií

Metalické a optické konektory

Dizajn Cat5e, Cat6, Cat6A a Cat7 3M Volition™ RJ45 a VF-45™ konektorov poskytuje konzistentné a opakovateľné výsledky. Rýchla inštalácia s použitím minima nástrojov a znovupoužiteľnosť prináša maximálny systémový výkon a spoľahlivosť.

Zásuvky

3M™ Volition™ adaptéry, nástenné zásuvky, zásuvky na nábytok a čelné dosky.

Viac informácií

Diagnostika telekomunikačných sietí Dynatel™

diagnostikaVeľká rodina produktov Dynatel™ v dôverne známych žltých kufroch prináša do diagnostiky modulárny prístup. Dnes už môže jeden technik rýchlo a presne vyšetriť, opraviť a znovu sprevádzkovať miestnu smyčku pokročilých zákazníckych služieb ako sú vysokorýchlostný internet, video a ethernet.

Viac informácií

Lokalizácia a značenie inžinierských sietí

lokalizaciaRodina produktov 3M Dynatel™ (katalóg) prináša vedúce riešenie pre lokalizáciu a značenie kritických bodov uložených v zemi. Jej súčasťou je sofistikovaný systém, ktorý umožňuje naprogramovanie identifikačných bodov na inteligentné markery na technológii RFID s rozhraním GPS/GIS systému pre presné mapovanie.

Lokalizátory

Vysoko presné lokalizátory a hľadače porúch prinášajú presnú lokalizáciu v zemi uložených prostriedkov.

Markery

Programovateľné, pripravené k uloženiu zákazníkom definovaných informácií. 3M markery pomáhajú urýchliť identifikáciu a predísť tak drahým chybám. V ponuke sú rôzne typy.

Príslušenstvo

Disponujeme kompletným portfóliom príslušenstva a náhradných dielov pre 3M Dynatel™.

Viac informácií

Hasivo Novec 1230

hasivo_novecUnikátne hasivo umožňujúce likvidáciu požiaru s minimálnymi následkami škôd alebo poškodenia okolných elektronických zariadení, výpočtovej techniky alebo elektrického vybavenia pod napätím až do 110kV.

Obsiahnutá látka pri účinkoch ohňa vytvára interne nehorľavý plyn šetrný k životnému prostrediu. Používa sa ako náplň automatických hasiacich systémov v serverovniach, ústredniach a rozvodniach.

Výhody

  • funguje ako plyn, pri izbovej teplote je kvapalinou
  • ľahké plnenie a užívanie
  • najnižší potenciál ku globálnemu otepľovaniu
  • nulový potenciál k stenčovaniu ozónovej vrstvy
Najčastejšie použitie
  • rozvodne elektrickej energie
  • serverovne, dátové centrá a telekomunikačné ústredne
Viac informácií