Zmrštiteľné materiály


Spoločnosť 3M má dlhoročnú tradíciu vo výrobe zmršťovacích elektroizolačných trubíc, káblových ukončení, rozdelovacích hláv a káblových manžiet. V ponuke je mnoho typov výrobkov pre bežné izolácie v elektrotechnike a elektronike, tak aj špeciálne druhy využívané napríklad v leteckom či automobilovom priemysle. Výnimočná technológia zmršťovania za studena (Cold Shrink®) bola vyvinutá 3M už pred 30timi rokmi a dodnes nebola nahradená ničím efektívnejším.

Pozrite si video inštalácie 3M COLDSHRINK

Materiály zmrštiteľné za studena – Cold Shrink®

Kúpiť Cold Shrink 

coldshrink_uvodVýnimočná technológia zmršťovania za studena (Cold Shrink®) bola vyvinutá 3M už pred 30timi rokmi a dodnes nebola nahradená ničím efektívnejším.K zmršteniu nie je treba žiaden zdroj tepla ani špeciálne náradie. Izolačné trubice, ukončenia káblov, rozdelovacie hlavy a káblové manžety je možné aplikovať aj v náročných podmienkach, na ťažko dostupných miestach s veľkým záberom využitia. Od elektra po vysoké napätie.

Viac informácií

Materiály zmrštiteľné teplom – Heat Shrink

heatshrink_uvodIzolačné trubice, ukončenia káblov, rozdelovacie hlavy a káblové manžety vyrobené z materiálu s tzv. pamäťovým efektom. Pri použití externého zdroja tepla nastáva zmena konštrukčného obvodu. Široký sortiment s veľkou škálou zmršťovacích pomerov je určený ako pre bežné elektroinštalácie tak pre špeciálne účely.

Viac informácií

Školenia pre spojky a koncovky vysokého napätia

Spoločnosť ideo s.r.o. poskytuje certifikačné školenia pre elektrotechnikov zamerané na inštaláciu vysokonapäťových spojok a ukončení technológiou COLDSHRINK.